معرفی کتابخانه

 

معرفی کتابخانه

 

کتابخانه دانشکده تغذیه و علوم غذایی اصفهان در سال ۱۳۹۰  در  بال جنوبی دانشکده بهداشت افتتاح و در همان سال خرید منابع در نمایشگاه بین اللملی تهران را شروع کردو دارای ۱۶۰۰نسخه منبع اطلاعاتی که شامل پایان نامه ها – طرحهای تحقیقاتی  مجلات فارسی و لاتین و سی دی ها میباشد  و در حال حاضر با کتابخانه دانشکده بهداشت در یک مکان قرار دارد.

 

خط مشی کتابخانه

 

خط مشی هر کتابخانه به منزله سندی  است که به بسیاری از پرسش های مدیریتی یک کتابخانه در بلند مدت و کوتاه مدت پاسخ می دهدمدیر هر کتابخانه همواره در شرایط تصمیم گیری قرار دارد و خط مشی کتابخانه می تواند پاسخ های روشنی را در بسیاری از موقعیت ها فراهم آورد.

با در نظر گرفتن اینکه اهداف‌ و خط مشی هر کتابخانه دانشگاهی باید پيش از هر چیز در راستای اهداف‌ و برنامه‌هاي سازمان متبوع خود باشد، خط مشی این کتابخانه نیز به منظور تبیین معیارها و اهداف مجموعه سازی، سازماندهی منابع، ایجاد خدمات لازم براي تامين نيازها و مدیریت کتابخانه تدوین شده است که بدین طریق کتابخانه می تواند با وجود تغییرات در مدیریت و نیروی انسانی کتابخانه و سازمان متبوع با چشم اندازی مناسب و مدون به روند پیشرفت و تحول خود با اتکای بر این خط مشی ادامه داده و از نفوذ سلیقه ها و دیدگاههای غیراصولی افراد در امور کتابخانه جلوگیری بعمل آورد.

   علیرغم مشکلات  موجود در کتابخانه ها سعی بر این شده که حتی الامکان این کتابخانه خط مشی خودرا با  توجه به وضعیت و  امکانات  و  استانداردهای لازم و موجود ،نزدیک و منطبق گرداند و مسئولین امر با در نظر گرفتن این معیارها روندی روبه رشد را برای کتابخانه فراهم آورند. همچنین باید در نظر داشت که مدیر کتابخانه موظف است بر اجرای دقیق و به كارگيري این خط مشي نظارت نموده و از طریق آن نسبت به اصلاح و برنامه ريزي خدمات کتابخانه اقدام نماید.

 

اهداف کتابخانه

 

۱-   تهیه و  تامین منابع جدید و مورد نیازتمام گروههای آموزشی .

۲ –تلاش برای فراهم آوری و جذب بودجه بیشتر برای خرید منابع چاپی و غیر چاپی .

۳- ارتقاء کمی و کیفی خدمات کتابخانه .

۴- تکمیل روند نمایه سازی و فهرستنویسی و کلیه اموری  که قبل از این به عهده کتابخانه مرکزی بوده .

 

خیابان هزارجریب-دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -دانشکده تغذیه وعلوم غذایی

تلفن مستقیم دانشکده ۳۶۶۸۸۴۸۷

فاکس۳۶۶۸۱۳۷۸

آدرس پست الکترونیکی دانشکدهpr_nutr@mui.ac.ir

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.

ورود کاربر

CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
يكشنبه, ۳ تير, ۱۳۹۷