previous pauseresume next

         

۱۷ تا ۲۱ آذر ماه، بسیج ملی با موضوع اهمیت مصرف نمک یددار تصفیه شده

مصرف نمک یددار تصفیه شده راه کار اصلی پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید است که از سه دهه پیش در کشور به اجرا گذاشته شده است. نتایج حاصل از بررسی های انجام شده در این زمینه حاکی از کاهش قابل توجه شیوع بیماری گواتر می باشد.

اهداء هدایای تیم فوتبال دانشجویان قهرمان فوتبال بين دانشکده ای در مراسم گرامیداشت روز دانشجو

 

روز شنبه ۱۷ آذر، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو، مسئولین دانشکده های بهداشت و تغذیه، به دانشجویان قهرمان تیم فوتبال دانشکده های بهداشت و تغذیه لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا نمودند.

آذر ماه پژوهش در دانشکده تغذیه و علوم غذایی برگ زرینی در دستان سنجاب

روز سه شنبه ۱۳ آذرماه، دانشکده تغذیه و علوم غذایی میزبان تور پژوهشی دانشگاه، با حضور رئیس دانشگاه، معاونین تحقیقات و فناوری و آموزشی دانشگاه، روسای ستادی و معاونین پژوهشی و آموزشی دانشکده ها، جمعی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه بود.

همایش توجیهی یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور (مردادماه ۱۳۹۸، تهران) در شش حیطه استدلال بالینی، تفکر علمی در علوم پایه، مدیریت نظام سلامت، فلسفه پزشکی، آموزش پزشکی و کارآفرینی برگزار می شود.

پیام تبریک ریاست دانشکده تغذیه و علوم غذایی به مناسبت قهرمانی تیم فوتبال دانشجویان دانشکده تغذیه و بهداشت

باسمه تعالی

پیروزی تیم فوتبال دانشکده تغذیه را در فینال مسابقات فوتبال دانشگاه به تمامی اعضای تیم فوتبال دانشکده، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال خواستارم که در سایر امور دانشکده هم ما را به همین منوال یاری نماید.

دکتر محمد حسن انتظاری

رئیس دانشکده تغذیه و علوم غذایی

«رژیم غذایی ویژه بدنسازان» کتاب برگزیده سال ۱۳۹۷ شناخته شد.

دکتر رضا غیاثوند عضو هیات علمی دانشکده تغذیه و علوم غذایی نویسنده کتاب «رژیم غذایی ویژه بدنسازان» از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان موفق به کسب عنوان کتاب برگزیده سال ۹۷ شد. 

برتری ۳ گله تیم فوتبال دانشکده تغذیه و بهداشت در فینال مسابقات بین دانشکده ای

فوتبالیست های دلاور دانشکده تغذیه و بهداشت موفق شدند در مرحله فینال مسابقات بین دانشکده ای دانشگاه علوم پزشکی با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود دانشکده پرستاری را شکست دهند.
 

صفحه‌ها

مصرف زنجبیل - کافئین ومغزها

بر اساس مطالعات انجام شده مصرف زنجبیل میتواند اثرات مفیدی بر یادگیری و افزایش قدرت تمرکز داشته باشد (۱). همچنین مطالعات انجام شده در رابطه با مصرف نوشیدنی های دارای کافئین مانند قهوه نشان داده است که مصرف این نوشیدنی ها  می توانند باعث بهبود قابل توجه در هوشیاری و کارکرد شناختی و همچنین یادگیری در افراد شوند (۲).  افزوده  بر آن یافته ها نشان می دهند که مصرف  مغزها ( حداقل ۵ سروینگ در هفته) در بلند مدت  در افراد سالمند می تواند باعث افزایش  کارکرد های شناختی  مغز از جمله حافطه و یادگیری شوند(۳)

 

۱.            Saenghong N, Wattanathorn J, Muchimapura S, Tongun T, Piyavhatkul N, Banchonglikitkul C, et al.‎ Zingiber officinale Improves Cognitive Function of the Middle-Aged Healthy Women.‎ Evidence-based complementary and alternative medicine : eCAM.‎ 2012;‎2012:383062.‎

۲.            Hindmarch I, Quinlan PT, Moore KL, Parkin C.‎ The effects of black tea and other beverages on aspects of cognition and psychomotor performance.‎ Psychopharmacology.‎ 1998;‎139(3)‎:230-8.‎

۳.            O'Brien J, Okereke O, Devore E, Rosner B, Breteler M, Grodstein F.‎ Long-term intake of nuts in relation to cognitive function in older women.‎ The journal of nutrition, health & aging.‎ 2014;‎18(5)‎:496-502.‎

رژیم مدیترانه ای باعث بهبود خلق می شود

رژیم مدیترانه ای باعث بهبود خلق (mood) می شود. بر اساس نتایج مطالعه لی و همکاران که در سال ۲۰۱۴ در استرالیا به انجام رسید پیروی از الگوی غذایی مدیترانه ای در ۲۴ خانم سالم به مدت ۱۰ روز  باعث بهبود خلق گردید. رژیم مدیترانه ای  رژیمی است سرشار از میوه و سبزیجات، ماهی، روغن زیتون، حبوبات و غلات کامل. این رژیم بواسطه داشتن آنتی اکسیدان هایی نظیر ویتامین E و C و همچنین منیزیم نقش بارزی در بهبود اختلالات خلق نظیر افسردگی می تواند داشته باشد.

Lee J, Pase M, Pipingas A, Raubenheimer J, Thurgood M, Villalon L, et al.‎ Switching to a 10-day Mediterranean-style diet improves mood and cardiovascular function in a controlled crossover study.‎ Nutrition (Burbank, Los Angeles County, Calif).‎ 2015;‎31(5)‎:647-52.‎
 

کافئین

رژیم غذایی حاوی قهوه منبع مهمی برای آنتی اکسیدان هاست و مصرف روزانه آن تاثیرات مثبتی بر سلامت داشته و باعث کاهش ریسک مرگ و میر ی گردد.

از روی دیگر تا جایی که ما میدانیم هیچ مطالعه ای  تاثیر مصرف مقادیر مختلف قهوه در طولانی مدت بر سلامت مغز و حدود آگاهی  در بیماری های شناختی مشخص نشده است. مطالعات اپیدمیولوژیک اخیر اطلاعاتی در دسترس ما قرار داده اند که مصرف قهوه می تواند تاثیر معنی داری بر اختلالات شناختی بدن بگذارد.در نهایت  نتایج بررسی مطالعات حاکی از این بود که مصرف قهوه در مقادیر کمتر از یک لیوان در روز تا مقادیر ۳ لیوان سبب کاهش آسیب مغزی و عملکرد شناختی می شود و در مقادیر بیشتر از ۳ لیوان در روز به طور پیش رونده سبب آسیب عملکرد شناختی مغز و بروز بیماری هایی مانند آلزایمر می گردد.در مورد مصرف قهوه در رژیم غذایی خود نکات زیر را در نظر داشته باشید:

اشتراک در دانشکده تغذیه و علوم غذایی RSS

 

خیابان هزارجریب-دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -دانشکده تغذیه وعلوم غذایی

تلفن مستقیم دانشکده ۳۶۶۸۸۴۸۷

فاکس۳۶۶۸۱۳۷۸

آدرس پست الکترونیکی دانشکدهpr_nutr@mui.ac.ir

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.

ورود کاربر

CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
چهارشنبه, ۲۸ آذر, ۱۳۹۷